הרחקת עטלפים על ידי מכשיר אולטרסוני

תחום ההדברה מציע פתרונות רבים ולא מעט שיטות, שחלקן נחשבות למקובלות יותר ואחרות לפחות. בשנים האחרונות, ובעיקר בשל המודעות הרבה לאיכות הסביבה, מעדיפים רבים לבחור באפשרות של הדברה ירוקה שאיננה מזיקה לסביבה. הדברה אלקטרונית הנחשבת להדברה ירוקה, מתאימה גם לצורך הרחקת עטלפים  ועושה שימוש באמצעים אלקטרונים שונים, הגורמים להרחקתו המיידית של המזיק.

מהי הדברה אלקטרונית?

במקום להשתמש בחומרים כימיים רעילים, שפוגעים אמנם במזיק ומנטרלים אותו, אך בו זמנית גם עשויים לגרום לנזקים בסביבה כולה, אפשר להשתמש בהדברה אלקטרונית הכוללת שימוש במכשירים מיוחדים, המפיקים עוצמת קול בטון גבוה מאד וגורמים להרחקתו של המזיק. הדברה זו מצוינת במקרים בהם ישנם ילדים וגם חיות בית, היא איננה כוללת חומרים רעילים למיניהם, היא בטוחה מאד לשימוש, קלה לתפעול (כוללת אך ורק הצבתו של המכשיר במקום שאליו מגיע המזיק) ופועלת על המזיק עצמו בלבד. הדברה אלקטרונית מיועדת להדברת יונים, חולדות, נמלים, תיקנים וכמובן גם עטלפים ומצליחה להשיג תוצאות מצוינות לטווח הזמן הארוך. אפשר להשתמש בה בכל מקום, בחצרות פרטיות, בחצרות משותפות וגם בסמוך למבנים שונים, אותם נוהגים לבקר מזיקים למיניהם.

שימוש בשיטת הדברה זו לצורך הרחקת עטלפים

ניתן להרחיק עטלפים, כאמור, על ידי שימוש בהדברה אלקטרונית. הרחקת עטלפים בשיטת הדברה זו נעשית באמצעות מכשיר מיוחד, מכשיר אולטראסוני, המשדר תדר בגובה מסוים, הנקלט אך ורק על ידי העטלף עצמו, מפריע לו ומשבש את מערכת הניווט שלו. מדובר במכשיר עוצמתי מאד, המתאים לתנאי חוץ ונחשב לאחת השיטות היעילות ביותר להרחקת עטלפים. המכשיר מתאים למרחק רב ומכסה שטח גדול באופן יחסי. אפשר להניח אותו בכל מקום שרוצים, בין אם בחצר עצמה, על הגג או במרפסת. הוא אטום למים ולכן איננו נפגע גם כשיורד בחוץ גשם. שיטת הדברה זו איננה גורמת נזק לעטלף אך מונעת את חזרתו אל המקום. מכיוון שהוא נעזר לא מעט ביכולת השמיעה שלו, מוצע מכשיר זה, הפועל ישירות על יכולת שמיעתו של העטלף ומנטרל אותו באופן מידי. אפשר לשקול, כתוספת, גם שימוש ברשתות, המרחיקות אף הן את העטלפים המגיעים אל המקום.