הרחקת עטלפים ע"י מכשיר סונאר אולטרסוני

כיצד מרחיקים עטלפים? כיצד מונעים יריקות עטלפים? מהי הדרך הטובה ביותר להדברת עטלפים?

הרחקת עטלפים ע"י מכשיר אלקטרוני היא הדרך הטובה ביותר למנוע יריקות עטלפים על הבית, ללא גזימת עצים או שינוי ביופי הבית או בסביבתו.

רוב העטלפים ניזונים מחרקים ומפירות, אבל יש גם כאלה הניזונים מצוף, מאבקת פרחים, מחולייתנים קטנים, מדגים, מצפרדעים ומדם יונקים.
יריקות עטלפים [לשלשת] מאכילת פרי עצי הפיקוס, הינן כהות יותר בהשוואה לכתמים בגוון חום בהיר. כתמים בולטים יופיעו באזור עץ פיקוס הנושא פרי, סביבו יעופפו בלילות לפעמים מאות עטלפים. עטלפים אלו ישאירו שובלי כתמים, על מבנים וחצרות בדרכם אל ומהעץ במסלולים די קבועים לרוב מעגליים. בהחלט ניתן לזהות למראית כתמים בולטים ביום שלמחרת, ברדיוס של כ-40 מטר סביב עץ פיקוס פורחת את פעילות העטלפים הלילית המתרחשת. יריקות אלו חומציות ולפעמים קשה מאוד לנקותם.

הרחקת עטלפים, עכברים חולדות, כלבים וחתולים מתבצעת ע"י מספר שיטות שונות, אך הפופולארית והמועילה ביותר היא שידור גלי קול אולטרא סונים. גלי קלי אלה הם קול בתדירות גבוהה מזו שאדם יכול לשמוע (תחום השמע של האדם הוא מ-20 הרץ עד 20 קילוהרץ). כמה בעלי-חיים, כגון כלבים, חתולים, עכברים, חולדות, דולפינים, חרקים, יונים ועטלפים, יכולים לשמוע תדירויות גבוהות יותר מהאדם, ולפיכך הם יכולים לשמוע אולטרה סאונד (בתדירויות מסוימות ושונות).

גלי קול אלה בלתי - נסבלים אצל בעלי החיים הנ"ל ומאלצות אותם לוותר על מקור המזון, מקום הקינון ומציאת מקום אחר.
המכשירים האולטרא-סוני, הם המכשירים המייצרים קולות אלה, וגורמים להרחקת המזיקים. ישנם מספר סוגים של מכשירים שכן הם פועלים בתדרים שונים, כל אחד במטרתו.

המכשיר מונע את עקירתו של העצים אליו נמשכים המזיקים ולא פוגע במזיקים עצמם.

כמו כן, המכשירים הם בעלי עוצמה מירבית כאשר הם פועלים בשטח פתוח ואין דבר נקרה בפניהם.

 כתבה מYNET על מטרד העטלפים