מטרד היונים מהווה פגיעה קשה באיכות החיים בגלל הרעש, הריח והלכלוך שהן עושות, אך חמור מכך היונים עלולות להוות סכנה בריאותית. היונים מפרישות לשלשת (צואת יונים) ובה אורגניזמים שונים הגורמים למחלות ומהווים סכנה בריאותית לאוכלוסייה. כמו כן היונים נושאות כינים וטפילים רבים המהווים סכנה בריאותית חמורה. היונים מפרישות את הרעלים לאוויר הפתוח ולכן סביבה מרובה ביונים עלולה לגרום להתפתחות מעל 60 מחלות ולתופעות של תגובות לאלרגיה, בעיקר בקרב ילדים, קשישים ונשים הרות. מאחר והיונה מהווה סמל לשלום מעוניינים רבים למצוא פתרון יעיל וירוק שאינו פוגע ביונים, בבני אדם ובסביבה. אחד הפתרונות החדשניים להרחקת יונים הוא מכשיר לייזר המצויד בגלאי נפח שמופעל בכל פעם שהיונים מגיעות וגורם להברחתן.

לרכישת מכשיר הרחקת יונים בלייזר לחץ כאן

הרחקת יונים הומאנית

בענף ההדברה ניתן למצוא מדבירים ומרחיקי יונים הנעזרים בשיטות הומאניות ללא פגיעה בסביבה. יש להעדיף פתרונות אלה על פני שיטות מסוכנות לבני האדם, ליונים ולסביבה כמו פיזור רעלנים ושיטות אחרות הגורמות להמתה ולזיהום הסביבה. לכן, יש להעדיף את מכשירי הלייזר החדשניים שנמצאו כיעילים ביותר להרחקת יונים. מכשירי הלייזר מופעים כאשר הם מזהים יונים המתקרבות לאזור וחשוב לדעת כי קרן הלייזר באורך גל של 650 ננומטר אינה מזיקה ליונים מאחר ועיניהן מכוסות בקרום המגן עליהם בפני קרינה. יחד עם זאת היונה נבהלת מהאור החזק ובורחת מהמקום.

חשוב לדעת כי בניסויים שנערכו על התנהגות יונים נמצא כי שימוש בלייזר גורם להפחדתן ולשינוי התנהגותן. כלומר, היונים נשלטות על ידי התניה אופרנטית ולכן לאחר זמן קצר הן יפסיקו להגיע לאזור בו ניצב הלייזר שהפחיד אותן והן יחפשו מקומות מסתור אחרים לקנן בהם.

 לעוד מכשירי הרחקת יונים לחץ כאן