חתולים ואנחנו
החתולים זו חיה השנויה במחלוקת. מצד אחד, חתולים רבים משמשים כחיות בית, חיות מחמד אהובות, ישנן עמותות העוסקות בטיפול ומציאת בית חם לחתולי רחוב, ומנגד ישנם אנשים שמעוניינים להיפטר מהחתולים שבסביבתם, ומעדיפים למצוא פתרונות הרחקת חתולים מהמרחב הביתי והציבורי הקרוב אליהם. בכל מקרה, גם עבור מי שחובב חתולים, ואף מגדל מספר חתולים בביתו, הדבר עשוי להפוך למטרד כאשר מדובר בכמות גדולה של חתולים בחצר הבית ובחדרי המדרגות, או כאשר מדובר ברעש בלתי פוסק של חתולים מתחת לחלון, באזור פחי האשפה ובשאר השטחים הסמוכים אל הבית. האפשרויות השונות בתחום הרחקת חתולים כוללות תמיד פתרונות הומאניים, שכן הרעלת חתולים, לא רק שזהו מעשה מכוער שאינו מקובל בציבור, זהו גם מעשה שאינו חוקי. מכיוון שכך, מדובר תמיד על הרחקת חתולים, והעברת החתולים אל אזור אחר, על ידי הפיכת האזור הנוכחי ללא אטרקטיבי עבור החתולים.
פתרונות שונים
ישנם פתרונות רבים אשר נועדו לבצע הרחקת חתולים מאזורים מסוימים. חלק מהפתרונות משאירים את החתולים באותו האזור, ורק מעבירים אותם אל פינה אחרת בחצר או סביב הבניין, והם מיועדים בעיקר עבור מי שמחפש פתרון הומאני שלא יפריע לו לחיי היום יום. אפשרות אחת לביצוע הרחקת חתולים מצד אחד של החצר אל צד אחר היא על ידי קעריות מזון המיועדות לחתולים דווקא סביב פינה מסוימת בחצר, וכך אפשר להרחיק אותם ממקומות שמפריעים לניהול אורך חיים תקין בבית. אך פתרונות מסוג זה אינם מתאימים לכולם. יש אנשים, או מוסדות ציבוריים, אשר רוצים לבצע הרחקת חתולים מכל הרדיוס הקרוב אליהם, ולשם כך נוצרו מכשירים המיועדים לבצע הרחקת חתולים סביב הרדיוס של המכשיר.
הרחקת חתולים באמצעות מכשיר אולטרא סוני
מכשירים אלו המיועדים להרחקת מזיקים בכלל, ובתוכם גם הרחקת חתולים, עושים זאת על ידי העברת גלי קול אשר נשמעים לאזניהם של החתולים בלבד (או לאזני שאר המזיקים המסתובבים באזור, על פי הגדרה מראש). מדובר בעצם במכשיר ספציפי המיועד לבצע הרחקת חתולים על ידי השמעת קולות שאינם נעימים לאזניהם, בצורה הומאנית, יעילה, ומבלי נזקים לסביבה כלל.