הרחקת חתולים

חתולים כמטרד
חתולים נחשבים לחיית מחמד אהובה בדרך כלל, אך לא כולם אוהבים חתולים, וגם מי שאוהב חתולים לא בהכרח אוהב את החתולים בחדר המדרגות, מתחת לחלון, בתוך המרפסת, או בכל מקום ציבורי או פרטי אחר, כאשר מדובר בין השאר ברעש, לכלוך ובעיקר בהעברת מחלות. הסיבות לרצון לביצוע הרחקת חתולים הן ברורות, והשיטות האפשריות לשם כך הן רבות, ברמת יעילות משתנה.

הרחקת חתולים בצורה הומאנית
כל השיטות המיועדות לביצוע הרחקת חתולים אלו שיטות הומאניות, שיטות המבצעות הרחקת חתולים ולא השמדת חתולים, ללא הרעלה, וללא פגיעה פיזית כלשהי בחתולים. שיטות הרעלה ושאר השיטות שעלולות לגרום לנזק לחתולים הן בלתי חוקיות בשימוש כנגד בעלי חיים גדולים, כדוגמת חתולים, יונים, ועטלפים. בחלק מהמקרים, בשטחים מסוימים ובמקרים ייחודיים, כדוגמת אזור עם בעלי חיים נגועים במחלות שונות, ניתן להוציא אישור ממשלתי לביצוע הרעלה מסיבית של החיות המדוברות, אך כאמור זהו אינו המצב הסטנדרטי, וברוב המקרים שיטות השמדה והרעלה פועלות כנגד מזיקים קטנים כדוגמת נמלים, תיקנים, ועד למכרסמים קטנים, ואילו כנגד בעלי חיים גדולים יותר, כדוגמת חתולים, כאמור, משתמשים בשיטות שמרחיקות את בעל החיים, ולא יותר מזה. לאור האמור, מובן כי הרחקת חתולים נעשית באופן הומאני, ולא על ידי גרימת נזק כלשהו לחתולים, וכמובן שלא על ידי גרימת נזק כלשהו לסביבה כולה, מכיוון שכל התכשירים והאביזרים הרלוונטיים לשם כך הם טבעיים ובריאותיים.

הרחקת חתולים על ידי מכשיר אולטרא סוני
השיטות השונות לביצוע הרחקת חתולים יכולות לא פעם להיות שיטות זמניות, המרחיקות רק חלק מהחתולים לפרק זמן קצר בלבד, ודורשות אחזקה קבועה של השיטה. לפעמים מדובר בשיטות טבעיות למדי, כדוגמת שימוש בפירות הדר, או בשקיות ניילון אשר הריח או הרעש שלהם מרתיעים חתולים מלהתקרב אל המקומות בהם מניחים את הפירות או השקיות. הדבר מתאים לביצוע הרחקת חתולים בחלק מהמקרים, אך מדובר בפתרון נקודתי, שלא תמיד מחזיק מעמד, ובטח שלא בכל תנאי מזג אוויר ובסביבה עירונית. מכשיר אולטרא סוני מבצע הרחקת חתולים גם ממרחק רב, הרחקת חתולים שאינה דורשת טיפול קבוע, הרחקת חתולים ללא פגיעה בסביבה.