הרחקת עטלפים - הדברה ירוקה

08/25/2016
על ידי RoyAvi Admin

עטלפי הפירות המצויים מקימים מושבות בעיקר במערות, מחבואים תת-קרקעיים, ולעתים על עצים (עצי דקל ועצי פיקוס לרוב). הם גמישים בבחירת מקומות הקינון, שלהם, ויכולים להשתכן גם בעליות גג חדשות, מרתפים, חניונים תת-קרקעיים וכו'. הם בוחרים את אזור המחיה בעיקר לפי טיב המחבוא התת-קרקעי ולא
לפי זמינות המזון והקרבה לעצי פרי.

אם חילוף החומרים אצל יונקים קטנים הוא מהיר ונמרץ, חילוף החומרים של העטלף נמרץ פי כמה מפני שהתעופה, כאמור, צורכת אנרגיה רבה. עטלף, הניזון מחרקים, אוכל במשך הלילה חרקים שמשקלם בין רבע למחצית ממשקל גופו; המזון מתעכל במהירות, והעטלף ממהר להיפטר מן ה"מטען העודף". עטלפי פירות מרסקים את גושי הפרי מול רכסים רוחביים בחיך: את הסיבים הם יורקים ומיץ הפירות מתעכל תוך 20-30 דקות, כשעודפי המים מותזים בלשלשת. רוב העטלפים ניזונים מחרקים ומפירות, אבל יש גם כאלה הניזונים מצוף, מאבקת פרחים, מחולייתנים קטנים, מדגים, מצפרדעים ומדם יונקים.

יריקות עטלפים [לשלשת] מאכילת פרי עצי הפיקוס, הינן כהות יותר בהשוואה לכתמים בגוון חום בהיר. כתמים בולטים יופיעו באזור עץ פיקוס הנושא פרי, סביבו יעופפו בלילות לפעמים מאות עטלפים.עטלפים אלו ישאירו שובלי כתמים ,על מבנים וחצרות בדרכם אל ומהעץ במסלולים די קבועים לרוב מעגליים. בהחלט ניתן לזהות למראית כתמים בולטים ביום שלמחרת, ברדיוס של כ-40 מטר סביב עץ פיקוס פורחת את פעילות העטלפים הלילית המתרחשת. יריקות אלו חומציות ולפעמים קשה מאוד לנקותם.

הרחקת עטלפים, עכברים חולדות, כלבים וחתולים מתבצעת ע"י מספר שיטות שונות, אך הפופולארית והמועילה ביותר היא שידור גלי קול אולטרא סונים. גלי קלי אלה הם קול בתדירות גבוהה מזו שאדם יכול לשמוע (תחום השמע של האדם הוא מ-20 הרץ עד 20 קילוהרץ). כמה בעלי-חיים, כגון כלבים, חתולים, עכברים, חולדות, דולפינים, חרקים, יונים ועטלפים, יכולים לשמוע תדירויות גבוהות יותר מהאדם, ולפיכך הם יכולים לשמוע אולטרה סאונד (בתדירויות מסוימות ושונות).
גלי קול אלה בלתי - נסבלים אצל בעלי החיים הנ"ל ומאלצות אותם לוותר על מקור המזון, מקום הקינון ומציאת מקום אחר.

המכשירים האולטרא-סוני, הם המכשירים המייצרים קולות אלה, וגורמים להרחקת המזיקים. ישנם מספר סוגים של מכשירים שכן הם פועלים בתדרים שונים, כל אחד במטרתו.
המכשיר מונע את עקירתו של העצים אליו נמשכים המזיקים ולא פוגע במזיקים עצמם.
ישנם מכשירים להרחקת חתולים כברים מכרסמים וציפורים, ישנם להרחקת עטלפים וחולדות, ישנם מרחיקי יונים וכו'.
המכשיר הוכח יעיל במעבדות ונמצא מרחיק את סוגי המזיקים אליהם הוא מכוון.
כמו כן, המכשירים הם בעלי עוצמה מירבית כאשר הם פועלים בשטח פתוח ואין דבר נקרה בפניהם.

 

להזמנת מכשירים אלה יש להכנס לאתר רויאבי ייבוא ושיווק:

רויאבי הדברה אלקטרונית
מתחייבים למחיר הזול ביותר!!!

הערות

לא נמצאו הודעות

הודעה חדשה