הרחקת יונים ע"י מכשיר לייזר

08/21/2016
על ידי RoyAvi Admin

סביבה לא בריאה

נוכחות היונים הופכת את הסביבה ללא בריאה אך מכיוון שמדובר בתופעה שכיחה ניתן לראות יונים על אדם החלון, במיוחד במסתורי הכביסה, בחללי גגות ומבנים, במקומות העבודה, בבתי ספר וגנים. לעיתים זוג היונים מחליט לקנן דווקא במרפסת שלנו או על אדן חלון החדר וחשוב להרחיקן. אמנם יש שיטות רבות להרחקת יונים אך חלקן נמצאו לא יעילות ויש שיטות שמזיקות לסביבה, לדוגמה פיזור רעל, וישנן שיטות שאינן הומאניות כמו פסי חשמל. לכן, כדאי להכיר את מכשירי הלייזר החדשים שנמצאו כיעילים וכהומאניים ביותר, ללא פגיעה בסביבה וללא המתת היונים.

יש לציין כי הגורמים העיקריים לתגובות אלרגיה למחלות שונות מיונים הינם רגישות לטפילי יונים כאשר היונים מקננות במרחק נגיעה מבני אדם, רגישות ללשלשת היונים, רגישות לנוצות היונים. מאחר והאורגניזמים נמצאים בלשלשת אשר היונים מפזרות באוויר הפתוח עלולים בני האדם הנמצאים בסביבה מרובת יונים לסבול מתופעות כמו קשיי נשימה, אדמומיות בעור, גרד, נפיחויות ומחלות בקטריאליות שבמקרים קיצוניים יכולים להביא לזיהומים קשים בדרכי הנשימה, לפגיעה במערכת העצבים, להפלות ולדלקות קשות.

הרחקת יונים הומאנית

בענף ההדברה ניתן למצוא מדבירים ומרחיקי יונים הנעזרים בשיטות הומאניות ללא פגיעה בסביבה. יש להעדיף פתרונות אלה על פני שיטות מסוכנות לבני האדם, ליונים ולסביבה כמו פיזור רעלנים ושיטות אחרות הגורמות להמתה ולזיהום הסביבה. לכן, יש להעדיף את מכשירי הלייזר החדשניים שנמצאו כיעילים ביותר להרחקת יונים. מכשירי הלייזר מופעים כאשר הם מזהים יונים המתקרבות לאזור וחשוב לדעת כי קרן הלייזר באורך גל של 650 ננומטר אינה מזיקה ליונים מאחר ועיניהן מכוסות בקרום המגן עליהם בפני קרינה. יחד עם זאת היונה נבהלת מהאור החזק ובורחת מהמקום.

חשוב לדעת כי בניסויים שנערכו על התנהגות יונים נמצא כי שימוש בלייזר גורם להפחדתן ולשינוי התנהגותן. כלומר, היונים נשלטות על ידי התניה אופרנטית ולכן לאחר זמן קצר הן יפסיקו להגיע לאזור בו ניצב הלייזר שהפחיד אותן והן יחפשו מקומות מסתור אחרים לקנן בהם.

פתרון פשוט ויעיל

מכיוון שיש פתרונות רבים להרחקת יונים כדאי לעמוד על ההבדלים ביניהם ויש להעדיף את הפתרון האקולוגי וההומאני. בשנים האחרונות החלו המדבירים להיעזר בשיטות הדברה אלקטרוניות ובאמצעות מכשירי לייזר חסכוניים בחשמל ניתן להרחיק את היונים לצמיתות ללא פגיעה בסביבה וללא המתת או גרימת חבלות גופניות ליונים, כמו בפתרונות רשת, דוקרנים, פסי חשמל אכזריים ופיזור רעל. מכשירי לייזר חדשניים מצוידים בגלאי נפח וכך בכל פעם שיונה מגיעה המערכת נכנסת לפעולה וגורמת ליונה לברוח. כאמור, לאחר מספר פעמים היונה תבחר יעד אחר ולא תחזור למבנה ולאזור שמפחיד אותה. פתרון מכשיר הלייזר נחשב לאפקטיבי ביותר, לחסכוני בחשמל ומידות המכשיר קטנות כך שניתן להסתירו היטב על מנת שלא לפגוע במראה של חזית המבנה.  

 

לקניית מכשיר לייזר להרחקת יונים

הערות

לא נמצאו הודעות

הודעה חדשה