הרחקת יונים אלקטרונית

11/09/2014
על ידי RoyAvi Admin

סיכונים תברואתיים ונזק לרכוש

יונים נושאות עמן פרעושים, כינים, פשפשים וקרדיות שונות. כמו כן הלשלשת שלהן חומצית ועלולה לפגוע בתשתיות ורכוש, הלשלשת גורמת גם למפגעים אסתטיים כמו לכלוך קירות ומתקנים. קינון היונים גורם לרעש רב ובלתי פוסק. להקות היונים מעדיפות לקנן במרכזי הערים ובמרחבי המגורים מאחר ויש להן אינספור אתרי קינון והן אינן חשופות לינשופים ולציפורים טורפות כמו עיט אשר חיים במרחבים הפתוחים וביישובים חקלאיים. המפגש בין האדם ליונה גורם למערכת יחסים מורכבת ובעוד היונה נהנית מתדמית של ציפור נקיה המביאה את השלום הרי היא מהווה מטרד שכדאי להרחיקו מאזור המגורים. יש לציין כי יונים נוהגות לקנן במסתורים והסביבה העירונית מספקת להן שלל אפשרויות ומקומות לקינון, בין היתר- מסתורי כביסה, גגות רעפים, מזגנים, מרזבים ומרפסות.

הרחקת יונים מקצועית

בעבר נהגו להמית יונים באמצעות פיזור רעלים וירי על מנת לצמצם את אוכלוסיית היונים. עם השנים ובעקבות המודעות ההולכת וגוברת לאיכות הסביבה הוחלפו השיטות האכזריות בשיטות כמו פיזור דוקרנים מפלסטיק או אלומיניום, התקנת רשתות והתקנת פסי מתכת חשמליים. הדוקרנים עלולים לגרום לפגיעה גופנית ביונים ונמצא כי שיטה זו אינה יעילה מאחר והיונה יכולה לפזר את חומרי הקינון מעל הדוקרנים וכך היא מתגברת על המכשול שהוצב בפניה. התקנת הרשתות עלולה לגרום ליונים להסתבך ברשת ולמות בייסורים. גם פסי המתכת גורמים לפגיעה גופנית ולכן רבים נמנעים מלעשות בשיטה זו שימוש. אחת השיטות החדשות והיעילות ביותר היא שימוש במכשיר אולטראסוני, למעשה השיטה היחידה שתורמת להרחקת היונים בלי לפגוע בסביבה וללא נזק גופני ליונים.

הרחקת יונים מוסרית

מכשיר אולטראסוני מאפשר להרחיק יונים ביעילות ולצמיתות. חשוב לפנות לחברה מקצועית המתמחה בהדברה אלקטרונית מכיוון שיש סוגי מכשירים רבים ויש לבדוק את השטח על מנת להתאים את סוג המכשירים בהתאם לטווח ונפח המקום. יש לציין כי מכשיר אולטראסוני אינו פוגע בסביבה ולכן מהווה את הפתרון היעיל והנכון ביותר. המכשיר משדר קולות בתדר גבוה שאינו נשמע לאוזני בני אדם וחיות אחרות וגורם לסביבה לא נעימה עבור היונים, ולכן אלה מתרחקות מהמקום ולא חוזרות אליו כל עוד המכשיר פועל. שימוש נכון והתקנה מקצועית של מכשיר אולטראסוני מבטיחים לכם סביבת מגורים ללא יונים.

 

למגוון המוצרים להרחקת יונים לחצו כאן