הברחת חתולים מחצר הבית ע"י מכשיר אולטראסוני

11/11/2014
על ידי RoyAvi Admin

הטיפול בעבר בבעיית חתולים

 חשוב לדעת כי החוק בישראל אוסר להרוג, להשמיד, להרעיל או לפגוע בחתולים, גם ובמיוחד כאשר מדובר בחתולי רחוב. בעבר הלא רחוק השיטה היחידה לטיפול בבעיה הייתה באמצעות לכידת החתולים והרחקתם באופן הומאני, מבלי לגרום להם נזק. רק במקרים נדירים של חיות נגועות במחלות ניתן היה לקבל אישור ממשלתי מיוחד לעריכת הרעלה מקיפה באזור הנגוע. כפועל יוצא מכך, ברוב המכריע של המקרים, השיטות האפשריות להרחקת חתולים היו בלתי יעילות וזמניות. זאת מכיוון שגם לאחר הרחקת החתולים, מהר מאוד חתולים חדשים מופיעים במקומם. למעשה, הייתה זו שיטה סיזיפית שדרשה סילוק שוטף ובלתי פוסק של המטרד. יחד עם זאת, בזכות התקדמות המדע והטכנולוגיה מוצע כיום בשוק מכשיר מהפכני, הפועל על עקרונות הדברה אלקטרונית שמרחיקה את החתולים בעזרת סאונד.

מכשיר אולטראסוני להרחקת חתולים

כאמור, בימינו קיימת אופציה יעילה של הרחקת חתולים ע"י מכשיר על קולי. מדובר במכשיר אולטראסוני שהינו סוג של מכשיר הדברה אלקטרוני, אשר מייצר גלי קול בטווח תדרים הנע בין  18000 ל- 26000 Hz. אלו הם תדרים שאינם נקלטים באוזן האנושית, אך גורמים אי נוחות מרבית לחתולים. אי הנוחות שהחתולים חשים לנוכח צלילים אלו היא כה גדולה, עד שהם פשוט מתרחקים מטווח פעולתו של המכשיר.

בחירת מכשיר אולטראסוני

 

חשוב לדעת שקיימים בשוק מספר סוגים ודגמים של מכשירי אולטרא סוני, המיוצרים ומשווקים על ידי חברות ובתי עסק שונים. יש לציין כי קיימים גם מכשירים ירודים שעמידותם ויעילותם נמוכות מאוד. לכן, בתור התחלה חשוב לרכוש אולטראסוני איכותי של חברה מוכרת ומומלצת, המעניקה אחריות על מוצריה. מעבר לכך, יש לבחור מכשיר בהתאם לטווח שלו, המשתנה לפי גודל השטח שרוצים להרחיק ממנו חתולים. במידה שיש לכם שכן עם חתול בייתי, חשוב שטווח המכשיר שתרכשו לא יגיע עד לשטחו של השכן ויטריד  את החתול שלו. לבסוף, מחירו של מכשיר האולטראסוני עולה ככול שטווח פעולתו גדל. 

 

לקניית מכשיר תוכלו להכנס לדף הרחקת חתולים וכלבים